W kulki z władzą (turniej kręglarski) - II edycja

Zagrali w kulki z władzą

Tekst Monika Zwolińska, Tygodnik Tucholski numer 47/2008

Druga edycja drużynowego turnieju pod nazwą „W kulki z władzą”, którego organizacją zajął się Karol Gutsze, odbyła się w niedzielę w tucholskiej kręgielni.

Na zawodach nie zabrakło władz gminy. Celem imprezy była integracja mieszkańców, władz i przedsiębiorców. Wspólna zabawa stworzyła okazję uczestnikom turnieju do rozmów z władzami. Do tej pory nie wszyscy mieli możliwość poznać najciekawszy tucholski obiekt sportowy, jakim jest kręgielnia. Władze zapewniły dojazd mieszkańcom na kręgielnię autobusem jadącym przez Kęsowo, Pamiętowo i Wieszczyce. Organizacja turnieju była możliwa dzięki dotacjom uzyskanym z UG Kęsowo oraz ze starostwa powiatowego pozyskanych w konkursach dla organizacji pozarządowych. Sędziowaniem zajął się Marek Wolski, sekretarz powiatu.

W zawodach wzięło udział pięć zespołów: drużyny z Żalna i Pamiętowa, drużyna PRH Wieszczyce oraz dwie drużyny reprezentujące władze samorządowe: Urzędu Gminy w Kęsowie pod wodzą wójta Radosława Januszewskiego oraz Starostwa Powiatowego w Tucholi prowadzonej przez członka zarządu powiatu Bogusława Szramkę. W rywalizacji zwyciężyła drużyna PRH Wieszczyce, drugie miejsce, broniąc honoru władz, zajął Powiat Tucholski, nagrodę specjalną otrzymała drużyna zawodniczek z Pamiętowa. Punktacja przedstawiała się następująco: PRH Wieszczyce – 956 pkt., Powiat Tucholski – 805 pkt., Żalno – 672 pkt., Urząd Gminy w Kęsowie – 587 pkt., Pamiętowo – 531 pkt. W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Szpaczyński (181 pkt.), drugie miejsce zajął Arkadiusz Pasiński (167 pkt.), a trzecie Damian Kożuch (160 pkt.). Wszyscy panowie reprezentowali drużynę PRH Wieszczyce. Wśród pań najlepsza była Martyna Iwicka reprezentująca Powiat Tucholski (150 pkt.), Maria Junke (130 pkt.) i Ewa Zimorska (112 pkt.). Obie panie walczyły w drużynie z Urzędu Gminy w Kęsowie. Najlepsi otrzymali nagrody.

Plakat informujący o imprezie

Plakat